Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

SHIBA INU

Shiba Inu to jedna z ras psów należąca do szpiców i psów w typie pierwotnym. Zaliczona jest do sekcji szpiców azjatyckich i ras pokrewnych.

Shiba Inu pochodzi z górzystych terenów Japonii. Słowo “shiba” znaczy “mały”, słowo “inu” znaczy “pies” , czyli shiba inu oznacza “mały pies”. Środowiskiem shiby były górzyste obszary nad brzegiem Morza Japońskiego. Psy te wykorzystywano do polowań na drobną zwierzynę i ptaki. Używano ich także do polowania na niedźwiedzie i jelenie.

Umaszczenie Shiba Inu:
czerwone, rudoczerwone, możliwe białe znaczenia na podbrzuszu, łapach i okolicach kufy, spotykana jest także maść czarna podpalana.

Szata Shiba Inu:
okrywowy włos twardy, szorstki i prosty. Podszerstek miękki i gęsty. Kłąb i zad pokryty jest nieco dłuższym włosem – włos na ogonie jest dłuższy niż na reszcie ciała.

Shiba Inu jest typowym psem do towarzystwa, z natury jest spokojny, łatwy w ułożeniu i oddany. Nieufny do obcych, lecz nie agresywny. Jest wspaniałym stróżem oraz partnerem do spacerów i biegów Ze względu na swój instynkt łowiecki powinien być jednak trzymany na smyczy.